کلنیک زیبایی پرنیان نو

کاشت ابرو

تا کنون برای ترمیم ابرو های از دست رفته از روش هایی مانند: تاتو و یا میکروبلیدینگ استفاده می شده است که این شیوه ها باعث ایجاد ظاهری غیر طبیعی در افراد می شدند و معایب دیگری نیز داشتند، اما امروزه روش جدیدی برای ترمیم ابرو ها ایجاد شده است که کاشت ابرو نام دارد.
به صورت کلی کاشت ابرو مانند روش کاشت مو است و از تمامی مراحل موجود در کاشت مو برخوردار است، حتی در تکنیک پیوند ابرو انواع روش هایی که برای کاشت ابرو وجود دارد، مانند انواع روش های کاشت مو است.

parniannoclinic
parniannoclinic

مراحل کاشت ابرو

در پاسخ به این سوال که کاشت ابرو چطوریه؟ ما مراحل کاشت را در حالت خلاصه توضیح داده ایم: 

 

1) مشاوره قبل از کاشت ابرو
اولین مرحله مشاوره، بررسی و معاینه وضعیت بیمار و علت ریزش ابروها هست که نتیجه این جلسه به روش کاشت و مدل نهایی ابرو منتهی می شود.

2) طراحی ابروها
در این مرحله با نظر فرد و مشورت با پزشک مدل دلخواه که مناسب صورت فرد باشد، طراحی می شود.

3) اعمال بیهوشی
در این مرحله پزشک با استفاده از دارو بی حسی و یا بیهوشی فرد را بی حس کرده و آماده برداشت فولیکول های مو از ناحیه اهدایی (کنار گوش) به ابرو می کند.

4) برداشت و آماده سازی گرافت
در این مرحله با توجه به نوع جراحی تیم پزشکی یا یک نوار کامل را از پوست کنار گوش جدا کرده و یا با استفاده از یک پانچ به جدا کردن موهای کنار گوش می پردازد.

این تعداد گرافت ها با توجه به میزان پرپشتی ابروی فرد متفاوت است.

5) کاشت
پزشک با دقت تک تک گرافت های اهدایی را در ابرو با توجه به زاویه صحیح در ابرو قرار می دهد و عمل کاشت صورت می گیرد.

6) مشاهده نتیجه نهایی
بعد از اتمام کاشت فرد مرخص شده و ممکن است تا چند روز در ناحیه ابرو قرمزی و تورم وجود داشته باشد که طبیعی است و بعد از چند روز زخم ها خوب می شود.

گرافت های کاشت شده بعد از چند روز خواهند ریخت اما بعد از چند ماه شروع به رشد کرده و نتیجه نهایی 3 الی 4 ماه بعد قابل مشاهده است

parniannoclinic
parniannoclinic

انواع روش های کاشت ابرو

کاشت ابرو همانند کاشت مو با روش های مختلفی انجام می شود که این روش ها از قبیل زیر هستند: 

1) کاشت ابروی fut
Fut که برای کاشت مو نیز مورد استفاده قرار می گیرد از قدیمی ترین روش های پیوند است که در آن یک لایه نازک از پوست سر در قسمت بانک مو برداشته می شود تا فولیکول های مویی از آن استخراج شود.

سپس گرافت های مو از لایه پوستی برداشته می شوند و در نواحی مورد نظر ابرو پیوند زده می شوند. به کار بردن این روش موجب ایجاد اسکار می شود.

2) کاشت ابروی fue
روش fue از شرایط بهتری در مقایسه با fut برخوردار است زیرا در این روش نیازی به برداشتن لایه پوستی از سر نیست بلکه برای آن از دستگاهی به نام پانچ استفاده می شود و این دستگاه باعث سهولت بیشتر در برداشت و کاشت گرافت های مویی می شود.

3) کاشت ابروی sut
کاشت ابرو با روش sut جدیدترین روشی است که استفاده می شود و مزایای بسیار زیادی دارد زیرا در آن نیازی به ایجاد جراحت در سر نیست و تراکم ابروها را میتوان تا 14 هزار گرافت مو انجام داد.