1. Home
  2. »
  3. خدمات پوست
  4. »
  5. 10 نکته برای مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد که باید بدانید

10 نکته برای مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد که باید بدانید

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد

در این مطلب می خواهیم اطلاعاتی را راجع به مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد که باید بدانید در اختیارتان قرار بدهیم. لیزر موهای زائد از معدود روش‌هایی است که آثارش برای چند سال و در برخی موارد تا آخر عمر باقی می‌ماند. این روش شامل استفاده از دستگاه لیزر برای از بین بردن فولکیول‌های مو و جلوگیری از رشد مجدد آن‌ها می‌شود.

این روش درمانی در صورتی که در کلینیک‌های تخصصی انجام شود، روشی بسیار ایمن است. با این حال ممکن است عوارض جانبی مانند قرمزی، درد و ورم نیز مشاهده شوند. برای اینکه عوارض حداقل و موقتی باشند، لازم است نکات مراقبتی خاصی رعایت شوند.

اگر شما هم می خواهید اطلاعاتی راجع به مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد به دست بیاورید با ما همراه باشید.

تلفن مشاوره رایگان
کلینیک پوست، مو و زیبایی پرنیان نو
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد

مراقبت های قبل از انجام لیزر موهای زائد

برای دانستن نکاتی راجع به مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد ابتدا مراقبت های قبل از آن را بررسی کنیم. نوبت لیزر موهای زائد شما با یک جلسه مشاوره شروع می‌شود.

در طول این مدت متخصص سابقه‌ی پزشکی شما را بررسی می‌کند اهداف شما را مشخص می‌کند و نحوه‌ی درمان را توضیح می‌دهد. لیزر موهای زائد برای افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، اثربخشی بیشتری دارد؛ چرا که این تفاوت رنگ به لیزر امکان دیدن موهای شما را می‌دهد.

اگر موهای بور یا پوستی تیره دارید ممکن است این روش برای شما مناسب نباشد. در طول جلسه‌ی مشاوره متخصص به شما کمک خواهد کرد تا مناسب‌ترین روش را برای خود انتخاب کنید. پس از آن که تصمیم گرفتید انجام لیزر موهای زائد را شروع کنید با رعایت نکات زیر اثربخشی درمان خود را به حداکثر ‌برسانید:

1-همیشه قبل از شروع یک درمان برای مشاوره‌ی حضوری با متخصص خود به کلینیک مراجعه کنید. یک متخصص با تجربه می‌تواند ویژگی‌های شما را ارزیابی کند و تعداد جلسات مورد نیازتان را تخمین بزند.

2-در جلسه‌ی مشاوره متخصص خود را در جریان انواع داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌کنید، قرار دهید. برخی از داروها می‌توانند باعث حساسیت به نور شوند که ممکن است منجر به سوختگی شود.

3-استفاده از محصولات مراقبت پوستی با مواد قوی مانند رتینوئیدها، اسید سالسیلیک، هیدروکسی اسید و بنزوئیل پراکسید را متوقف کنید.

4-اگر پوست پاهای شما روشن‌تر باشد، درمان موفق‎‎‌تر خواهد بود. بهتر است که جلسات خود را برای پاییز یا زمستان برنامه‌ریزی کنید و یا از تمام موارد برنزه کردن (مانند برنزه شدن با نور خورشید، تخت‌های برنزه، اسپری و محصولات برنزه کننده) به مدت حداقل 6 هفته قبل از درمان خودداری کنید. لیزر بر روی پوست برنزه می‌تواند منجر به مشکلات رنگدانه شود.

5-از کندن، اپیلاسیون یا سفید کردن موهای خود به مدت 6 هفته قبل از نوبت لیزر خودداری کنید. کندن مو از ریشه باعث کاهش اثربخشی لیزر شما می‌شود.

6-یک روز قبل از درمان اصلاح کنید.(طبق دستور متخصص این کار را انجام دهید.) اصلاح، فولیکول مو را تشویق می‌کند تا وارد مرحله‌ی رشد فعال خود شود؛ که این مرحله برای هدف‌گیری لیزر ایده‌آل است.

7-درست قبل از نوبت لیزر خود دوش بگیرید و ناحیه‌ی درمان را تمیز کنید. مطمئن شوید که آلودگی و چربی از روی پوست پاک شده است و پس از آن نیز از استفاده از محصولات مراقبتی مانند مرطوب کننده اجتناب کنید.

8-قبل از انجام لیزر از لوسیون، روغن یا دئودورانت استفاده نکنید و با پوستی تمیز و خشک به کلینیک مراجعه کنید. این مواد همانند عرق می‌توانند جلوی دسترسی لیزر به ریشه را بگیرند.

9-از دستورات متخصص پیروی کنید و مصرف داروهای رقیق کننده‌ی خون مانند آسپرین، ضدالتهابی یا آنتی بیوتیک  را قبل از شروع درمان قطع کنید. در صورتی که در طول جلسات  داروی جدیدی مصرف کرده‌اید، متخصص خود را در جریان قرار دهید.

10-حداقل 2 هفته قبل از نوبت لیزر از انجام بوتاکس، فیلرهای پوستی، لایه برداری با محلول و میکرودرم ابرِیژن خودداری کنید.

 

تلفن مشاوره رایگان
کلینیک پوست، مو و زیبایی پرنیان نو
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد

مراقبت های بعد از انجام لیزر موهای زائد

برای دانستن مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد بیایید مراقبت های بعد از آن را بررسی کنیم. رایج‌ترین عوارض جانبی اما موقت پس از لیزر موهای زائد، ورم و قرمزی ناحیه‌ی درمان است. در چند ساعت اول پس از درمان نیز ممکن است کمی آفتاب سوختگی احساس کنید. با این حال تمام این علائم در عرض 1 تا 3 روز بعدی ناپدید می‌شوند. برای افزایش اثربخشی لیزر خود نکات زیر را پس از نوبت درمانی خود رعایت کنید:

1-مطمئن شوید که هیچکدام از نوبت‌های پیگیری بعدی را از دست ندهید و طبق برنامه‌ریزی به متخصص مراجعه کنید.

2-از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید و از کرم‌های ضدآفتاب با کیفیت استفاده کنید.

3-در 24 ساعت اول پس از درمان از هرگونه منبع گرما مانند دوش آب گرم، سونا یا ورزش خودداری کنید؛ جرا که گرما می‌تواند باعث ایجاد عفونت شود.

4-می‌توانید از اسپری و محصولات برنزه کننده به غیر از آفتاب، در میان نوبت‌های لیزر خود استفاده کنید. به شرطی که دو هفته قبل از نوبت بعدی استفاده از آن‌ها را متوقف کنید.

5-در صورتی که میان جلسات نیاز به اصلاح داشتید، از روش‌های به غیر از استفاده از موچین، مو کندن یا اپیلاسیون استفاده کنید.

6-پوست ناحیه‌ی درمان را 2 تا 3 بار در هفته به آرامی با استفاده از لیف یا حوله شستشو دهید. این کار احتمال ایجاد موهای زیرپوستی را به حداقل می‌رساند.

7-برای استفاده از رتینوئیدها و هیدروکسی اکسیدها تا یک هفته پس از درمان صبر کنید. در عوض از یک پاک کنند‌ه‌ی ملایم یا لوسیون‌ تسکین دهنده و مرطوب کننده استفاده کنید.

8-در هفته‌ی اول پس از لیزر با آب ولرم دوش بگیرید.

9-برای انجام بوتاکس، میکرودرم ابریژن یا لایه برداری با محلول شیمیایی حداقل دو هفته صبر کنید.

10-تا 48 ساعت پس از انجام لیزر موهای زائد از مصرف عطر و دئودورانت خودداری کنید.

حال که با مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد آشنا شدیم بیایید به نکات بیشتری راجع به مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد بپردازیم.

 

تلفن مشاوره رایگان
کلینیک پوست، مو و زیبایی پرنیان نو
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد

رعایت نکات مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد

در سال‌های اخیر لیزر به یکی از روش‌های محبوب رفع موی زائد تبدیل شده است. این روش جایگزنی ایمن‎تر و بهتر برای الکترولیز به شمار می‌رود و آثار طولانی مدت‌تری دارد. عوارض جانبی این درمان شامل تورم، التهاب و قرمزی می‌شود که در عرض چند روز از بین می‌روند.

امیدواریم اطلاعاتی را که راجع به مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد در اختیارتان قرار دادیم مورد قبول واقع شده باشد.

رعایت نکات مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد قرار نگرفتن در معرض نور خورشید، گرما، عدم استفاده از مواد مراقبتی و… باعث به حداقل رسیدن عوارض و بیشتر شدن اثربخشی آن می‌شود.

جهت دریافت مشاوره‌ی رایگان و اطلاع از تمام خدمات درمانی و زیبایی کلینیک زیبایی پرنیان نو دکتر علا با شماره‌های پشتیبانی تماس برقرار کنید و یا نام و شماره تماس خود را در سایت ثبت کنید. همچنین با مراجعه به پیج اینستاگرام پرنیان نو می‌توانید از نمونه‌های درمانی دیدن کنید و زیبایی را با اطمینان کامل انتخاب نمایید.

شما می توانید ضمن استفاده از خدمات لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی پرنیان نو دکتر شهلا علا، از دیگر خدمات زیبایی که در این مرکز ارائه می شود نیز بهره مند شوید. برخی از این خدمات عبارتند از :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *