صفحه اصلی / مقالات / پی آر پی موی سر | فیلم پی آر پی موی سر | عوارض پی آر پی موی سر
۵ دقیقه
PRP مو

پی آر پی موی سر | فیلم پی آر پی موی سر | عوارض پی آر پی موی سر

آنچه می خوانید...

ریزش مو با افزایش سن به یک مشکل رایج برای افراد تبدیل می شود. اگر شروع به تجربه علائم اولیه نازک شدن یا ریزش مو کرده اید، PRP ممکن است یک درمان موثر برای شما باشد. این روش از روند طبیعی خود بدن برای بهبودی برای بازگرداندن رشد مو استفاده می کند.

PRP چیست؟

PRP مخفف پلاسمای غنی از پلاکت است که جزء حیاتی خون است. در بدن انسان، پلاسما حدود ۵۵ درصد از خون را تشکیل می دهد. این پلاسما حاوی بسیاری از اجزای خون است که به آن اجازه تغذیه، ترمیم و حفظ سلامت بدن را می دهد. اینها شامل گلبول های قرمز و سفید، پروتئین ها، پلاکت ها، ویتامین ها، الکترولیت ها، سیتوکین ها و فاکتورهای رشد است. اخیراً، پزشکان شروع به استفاده از پتانسیل درمانی پلاسما برای اصلاح نگرانی های پزشکی و زیبایی شناختی کرده اند. اورلاندو درماتولوژی مفتخر است که از قدرت شفابخش و بازسازی کننده درمان های ریزش مو PRP استفاده می کند.

از این درمان می توان برای اصلاح موارد زیر استفاده کرد:

  • آلوپسی آره آتا
  • ریزش موی ژنتیکی
  • نازک شدن موها
  • طاسی

مقالات دیگر: مزوتراپی موی سر

پی آر پی مو در کلینیک پرنیان نو

برای تماشای ادامه ویدیو ها به اینستاگرام کلینیک پرنیان نو مراجعه کنید.

PRP برای ریزش مو چگونه عمل می کند؟

خون یکی از حیاتی ترین قسمت های بدن انسان است. اکسیژن و مواد مغذی را به تمام سلول‌ها، بافت‌ها و اندام‌های بدن منتقل می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد تا عملکرد سالمی داشته باشند و زمانی که آسیب می‌بینند، آنها را بهبود می‌بخشد. پلاسما یکی از مهم ترین اجزای خون است زیرا حاوی بسیاری از عوامل رشد و مواد مغذی است که این فرآیند نگهداری و ترمیم را ممکن می سازد.

در طی روش پی آر پی برای ریزش مو، مقدار کمی خون از بیمار گرفته می شود و سپس از طریق سانتریفیوژ پردازش می شود. این سانتریفیوژ قسمت پلاسمای غنی از پلاکت خون را از بقیه اجزای آن جدا می کند. پس از انجام این کار، PRP مجدداً به پوست سر بیمار تزریق می شود.

از آنجایی که مقدار زیادی از ریزش مو مربوط به آسیب هایی است که فولیکول های مو در طول زمان انباشته می شوند، PRP قادر است با ترمیم و تغذیه فولیکول ها با استفاده از فاکتورهای رشد ترمیم کننده، ریزش مو را اصلاح کند. با گذشت زمان، این به آرامی شروع به رشد موهای جدیدتر و سالم تر می کند.

مزایای پی آر پی برای ترمیم مو

خون رسانی به فولیکول را افزایش می دهد
ضخامت ساقه مو را افزایش می دهد
فاز رشد را تحریک و حفظ می کند
چرخه رشد مو را کنترل می کند
ریزش مو را کاهش می دهد

چند جلسه درمان مورد نیاز است؟

درمان بر اساس نیاز شما متفاوت خواهد بود. در ابتدا، پزشکان ممکن است چندین درمان را به فاصله یک ماه توصیه کنند. پس از درمان اولیه، بسیاری از پزشکان دو تا چهار بار در سال درمان های نگهدارنده را پیشنهاد می کنند.

آیا این روش درد دارد؟

ممکن است کمی حساسیت وجود داشته باشد. با این حال، اکثر پزشکان از محلول های بی حس کننده موثر مانند هوای سرد محیط یا یک مسکن موضعی برای به حداقل رساندن هرگونه ناراحتی احتمالی استفاده می کنند. با پزشک خود در مورد گزینه مناسب برای شما صحبت کنید.

چه نتایجی باید از درمان PRP خود انتظار داشته باشم؟

پی آر پی حاوی ترکیبی غنی و غلیظ از سیتوکین ها و فاکتورهای رشد است که می تواند فعال شده و به نواحی موهای نازک تزریق شود. منجر به تحریک فولیکول های خفته مو و بازسازی مو می شود. مشاهده شده است که حداقل، درمان PRP سلامت، استحکام، قطر موی فردی را بهبود می بخشد و از ریزش بیشتر مو جلوگیری می کند که می تواند تعداد فعلی موها را حفظ کند و سلامت و کیفیت موهای فعلی شما را بهبود بخشد و در بهترین حالت باعث رشد موهای جدید شود که درجه آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

نشان داده شده است که PRP باعث بازسازی موهای جدید در ریزش موی مردانه و زنانه، کاهش ریزش مو در مردان و زنان، ضخیم تر کردن موهای ظریف، افزایش تراکم و استحکام موها می شود. داروها، مواد مغذی و ماتریکس خارج سلولی را می توان به PRP اضافه کرد تا نتایج بازسازی مو را پس از درمان PRP افزایش دهد.

آیا برای جلوگیری از ریزش مو، درمان PRP نیاز به تکرار دارد؟

متاسفانه نتایج درمان PRP برای رشد مجدد مو دائمی نیست. هیچ چیز نمی تواند استعداد ژنتیکی شما را برای ریزش مو تغییر دهد و اگر هیچ گونه درمان نگهدارنده ای انجام نشود، ریزش مو باز می گردد. اکثر بیماران ریزش مو با الگوی مردانه و ریزش موی زنانه که به درمان ریزش مو PRP پاسخ می دهند، بین ۱۲ تا ۲۴ ماه پس از درمان اولیه نیاز به درمان مجدد دارند.

مانند درمان اولیه، ممکن است سه تا شش ماه دیگر طول بکشد تا شاهد بهبود قابل توجهی در تراکم مو باشیم. پس از آن، بسته به پاسخ فردی شما به درمان PRP، ژنتیک، میزان ریزش مو و اگر از درمان‌های کمکی دیگری با درمان‌های ریزش مو PRP مانند ماینوکسیدیل موضعی، پروپشیا خوراکی و غیره استفاده می‌کنید، ممکن است نیاز به تکرار دوره‌ای داشته باشد. فرکانس درمان اضافی نیز به اهداف درمان موی شما بستگی دارد.

عوارض جانبی درمان پی آر پی برای موهای نازک چیست؟

  • مانند هر درمان دیگری که شامل تزریق سوزن می شود، خونریزی خفیفی وجود دارد که به راحتی با اعمال فشار کنترل می شود.
  • خطر کمی کبودی و عفونت در محل تزریق وجود دارد.
  • در ناحیه تحت درمان مقداری حساسیت وجود دارد که می تواند چند روز طول بکشد.
  • در تعداد کمی از افراد، ممکن است تورم خفیفی در ناحیه تحت درمان وجود داشته باشد که می تواند چند روز طول بکشد.
  • به ندرت ممکن است ریزش مو وجود داشته باشد
کاشت ابرو

کلینیک پرنیان نو

به مدیریت دکتر شهلا علاء دارای بورد تخصصی ناسیونال در زمینه کاشت مو و لیزر و تعدادی مشاورین ورزیده و آگاه بوده و منحصراً برای کار تخصصیکاشت موی طبیعی درقلب شهر تهران (پایتخت کشور ایران) مشغول خدمت رسانی به مراجعین محترم می باشند. تخصص منحصر به فرد دکتر علا بوجود آوردن موهایی با نما و ظاهر کاملاً طبیعی برای شما است و در این زمینه تمامی هنر و تکنولوژی روز دنیا را بکار می بندد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *