کاشت مو
کلنیک زیبایی پرنیان نو

کاشت مو در کلینیک زیبایی پرنیان نو

کاشت مو، یک روش جراحی زیبایی برای بازگرداندن موهای از دست رفته یا کم پشت است. در این روش، فولیکول‌های مو از ناحیه‌ای از بدن که دارای تراکم مو است، برداشته می‌شوند و در ناحیه‌ای که موهای آن کم پشت یا از دست رفته است، کاشته می‌شوند.

کاشت مو، یک روش نسبتاً ایمن و موثر است که می‌تواند نتایج طبیعی و ماندگاری را به همراه داشته باشد. این روش، برای افرادی که دچار ریزش موی ارثی، ژنتیکی یا ناشی از عواملی مانند استرس، بیماری یا آسیب هستند، مناسب است.

کاشت مو، معمولاً در چند جلسه انجام می‌شود و هر جلسه بین 2 تا 6 ساعت طول می‌کشد. هزینه کاشت مو، بسته به عواملی مانند وسعت ناحیه‌ای که نیاز به کاشت دارد، روش کاشت و کلینیک انتخابی، متفاوت است.

اگر به دنبال روشی برای بازگرداندن موهای از دست رفته یا کم پشت خود هستید، کاشت مو می‌تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد.

parniannoclinic
parniannoclinic

مراحل کاشت مو

مشاوره با پزشک

مشاوره با پزشک: قبل از انجام هر گونه جراحی، مهم است که با یک پزشک متخصص مشاوره کنید. پزشک شما باید سابقه پزشکی و نیازهای شما را بررسی کند.

برنامه‌ریزی عمل جراحی

برنامه‌ریزی عمل جراحی: پس از تایید انجام کاشت مو، پزشک یک برنامه عمل جراحی تنظیم می‌کند که به نیازهای شما و زمان‌بندی مناسب برآید.

جراحی کاشت مو:

جراحی کاشت مو: در روز انجام جراحی، پزشک موهای شما را به دقت کاشته و آراسته تا به نحو احسن ظاهر شوند.

مراقبت‌های پس از عمل

مراقبت‌های پس از عمل: پس از جراحی، مراقبت‌های ویژه‌ای لازم است. داروها و راهکارهای بهبود زخمی ممکن است به شما توصیه شوند.

parniannoclinic
parniannoclinic

نکات مهم برای بازیابی موفق

  1. تغذیه سالم: تغذیه مناسب و متنوع باعث تقویت موها و پیشگیری از افت موی جدید می‌شود.
  2. استراحت کافی: استراحت و خواب کافی نقش مهمی در بازیابی سریع پس از جراحی دارد.
  3. پیگیری مراقبت‌های پس از عمل: دقیق به دستورات پزشک پیروی کنید و به مراحل بازیابی اهمیت دهید.
  4. استفاده از محصولات مراقبتی: محصولات مراقبتی مخصوص موی کاشته شده به بازیابی بهتر و حفاظت از موها کمک می‌کنند.
be02af02
parniannoclinic
parniannoclinic

کاشت مو طبیعی

کاشت مو یک روش جراحی است که برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که موهای سرشان کم پشت شده یا در حال ریزش است. کاشت مو به عنوان یک راه حل دائمی برای ریزش کم پشتی و طاسی سر استفاده می‌شود. در این روش فولیکول موهای طبیعی از مناطق دیگر بدن شخص معمولاً از پشت سر به قسمت‌هایی از سر که نیاز به کاشت مو دارد منتقل و پیوند زده می‌شود. فرایند کاشت مو بسیار حساس است و نیاز به دقت و مهارت بالای پزشک دارد، از این رو به افرادی که به دنبال کاشت مو هستند توصیه می‌شود در کلینیک‌های معتبر پزشکان حرفه‌ای این عمل را انجام دهند. کاشت مو در طی چند جلسه و با دوره نقاهت کوتاه انجام می‌شود.

انواع روش های کاشت مو

در هر روش کاشت مو تعداد جلسات متفاوت است و با مشورت پزشک و معالج می‌توانید بهترین روش را با توجه به نوع کم پشتی یا طاسی سر انتخاب کنید. در ادامه به انواع روش‌های کاشت مو اشاره می‌کنیم.

روش SUT

در این روش کاشت مو به صورت پیشرفته و دقیق انجام می‌شود که برای بازگرداندن موهای طبیعی به کار می‌رود. در روش SUT واحد مو به صورت جداگانه و با استفاده از دستگاه لیزر از منطقه دهانه پشت سر جمع آوری می‌شود و به منطقه‌ای که نیاز به کاشت مو دارد، با تکنیک‌های حرفه‌ای منتقل می‌شود. در این روش کلینیک‌های مدرن تراشه استفاده می‌کنند که به جمع آوری و انتقال موها به صورت دقیق و بدون خطا کمک می‌کند. اگر این روش را برای کاشت مو انتخاب می‌کنید، باید توجه کنید که حتماً زیر نظر متخصص با تجربه و تیم پزشکی مجرب انجام دهید تا نتایج زیبا و طبیعی‌تری حاصل شود و از موهای طبیعی و دائمی لذت ببرید.

روش BHT

این روش، یک روش نوآورانه برای کاشت مو است که از موهای بدن به عنوان منبع برای کاشت مو برای مناطق کم موی سر استفاده می‌شود. موهای سینه، پشت، شکم و سایر مناطق بدن که از تراکم بالای مو و ضخامت مناسب برخوردار هستند به عنوان منبعی برای کاشت مو در سر استفاده می‌شود. روش BHT معمولاً برای افرادی استفاده می‌شود که می‌توان از موهای سر آنها به عنوان بانک مو استفاده کرد یا از روش‌های دیگر کاشت مو نتیجه مطلوب به دست نیاوردند.

روش FUT

یکی از روش‌های پرکاربرد و قابل اعتماد در کاشت مو می‌توان به FUT اشاره کرد. در این روش پزشک متخصص یک نوار از منطقه دهانه پشت سر برمی‌دارد، سپس آن را به فولیکول‌های مو تقسیم می‌کند. این فولیکول‌ها به صورت گروه‌های کوچک‌تر به نام فولیکولار در منطقه کاشت قرار داده می‌شود. روش FUT به عنوان یک روش سنتی و معمول در کاشت مو شناخته شده است.

از جمله مزایای این روش می‌توان به جمع آوری تعداد بیشتری از فولیکول‌های مو در یک جلسه اشاره کرد. این مزیت این روش را برای افرادی که نیاز به تعداد زیادی مو و منابع مبدا مو کمی دارند؛ مناسب کرده است. در عین حال روش FUT با عوارض بعضاً ناخوشایندی همراه است. به عنوان مثال زخم بزرگ و خطی در منطقه برداشت، ممکن است تا زمان بهبودی کامل دیده شود. به همین دلیل بعضی افراد روش SUT که دقیق‌تر است و دوره نقاهت کوتاه‌تری دارد را ترجیح می‌دهند.

روش FUE

یکی از متداول‌ترین ‌های کاشت مو در طی سال‌های اخیر که محبوب بسیاری از افراد قرار گرفته است، کاشت مو به روش FUE است. در این روش  فولیکول‌های مو از منطقه پشت سر برداشته و به صورت جداگانه در منطقه کاشت قرار داده می‌شود. این فولیکول‌ها به صورت واحدهای کوچکتر فولیکولار در منطقه کاشت قرار می‌گیرد. روش FUE از نظر ظاهری و عملکردی با روش FUT متفاوت است. یکی از مزایای اصلی آن عدم وجود زخم‌های بزرگ و خطی در منطقه برداشته شده است. همچنین زمان بهبودی کامل منطقه مبدا، بسیار کمتر است. از این رو افراد برای کاشت مو به روش FUE بیشتر متمایل می‌شوند. این روش برای افرادی با موهای فوق العاده نازک و ضعیف نیز مناسب است.

روش FIT

یک روش جدید برای کاشت مو، روش FIT است که در آن هر واحد مویی به صورت جداگانه از منطقه‌ی مبدا که دکتر تشخیص داده است، برداشته و سپس در منطقه‌های کم موی سر کاشته می‌شود. به افرادی که به دنبال نتایج طبیعی، پایدار و با کیفیت هستند، توصیه می‌شود این روش را برای کاشت مو انتخاب کنند. تکنولوژی‌ پیشرفته برای برداشت و کاشت مو که در این روش استفاده می‌شود تنها توسط پزشک ماهر و در کلینیک‌های معتبر امکان‌پذیر است. از این رو برای انجام این عمل برای انتخاب پزشک معالج خود بیشترین دقت را داشته باشید.

مزایای کاشت مو طبیعی

کاشت مو یک روش جراحی زیبایی است که برای افزایش تعداد موهای موجود در مناطق کم‌مو، دارای طاسی و حتی ریزش مو استفاده می‌شود. همچنین برای برطرف کردن نقص‌های موجود در رویش مو می‌توان از کاشت استفاده کرد. مزایای کاشت مو شامل موارد زیر است:

  1. افزایش اعتماد به نفس: نقش مو در زیبایی، انکار ناپذیر است و افراد با داشتن موهای پرپشت و طبیعی احساس زیبایی بیشتری دارند. با بازگشت به ظاهر طبیعی و جوان‌تر پس از کاشت مو، افراد اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‌کنند. کاشت مو به عنوان یک روش موثر و پرطرفدار در حل مشکلات مو و افزایش جذابیت شخصی شناخته شده است.
  2. نتایج دائمی و طبیعی: موهای کاشته شده به طور دائمی در محل کاشت باقی می‌مانند و رشد آن‌ها همانند موهای طبیعی است. بنابراین نیازی به شارژ مجدد و یا ترمیم موهای کاشته شده نیست. با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و روش‌های دقیق، نتایج کاشت مو به طور طبیعی و زیبا خواهد بود.
  3. زمان بازگشت به فعالیت‌های روزمره: بعد از جراحی کاشت مو، زمان بازگشت به فعالیت‌های روزمره بسیار کمتر از روش‌های سنتی است. دوره نقاهت عمل کاشت مو امروزه به شدت کاهش یافته و پس از یک روز استراحت می‌توانید به فعالیت‌های خود مشغول شوید.
  4. کاهش خطر آسیب به بافت‌های اطراف: روش‌های پیشرفته مانند FIT کمک به کاهش خطر آسیب به بافت‌های اطراف مو دارند.

هزینه کاشت مو

با توجه به انتخاب روش‌های، کاشت مو دارای قیمت‌های متغیری است. بعضی از روش‌ها هزینه بیشتر و بعضی دیگر قیمت‌های کمتری دارند. به عنوان مثال در روش SUT به دلیل اینکه کاشت توسط تجهیزات مدرن و تکنولوژی پیشرفته انجام می‌شود، گرانتر و قیمتی بین ۱۸ تا ۳۰ میلیون تومان دارد. روش BHT نیز نسبت به SUT هزینه کمتر و بین ۱۲ تا ۲۵ میلیون تومان متغیر است. روش‌های FUT، FUE و FIT نیز قیمت‌هایی متغیر بین ۱۲ تا ۱۸ میلیون تومان دارند.

قیمت کاشت مو در تهران

به طور کلی هزینه کاشت مو در تهران برای تمامی روش‌ها، قیمتی حدودی بین ۱۰ تا ۳۰ میلیون تومان دارد. البته این قیمت به عوامل مختلفی بستگی دارد. قیمت کاشت هر تار مو در پایتخت از ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان متغیر است.

parniannoclinic
parniannoclinic

بهترین کلینیک زیبایی کاشت مو در سعادت آباد

کاشت مو یکی از عمل‌های زیبایی پرطرفدار بین کسانی است که می‌خواهند مشکل ریزش شدید، طاسی و کم پشتی موهایشان را به طور دائمی و طبیعی از بین ببرند. این عمل به دقت و مهارت بالای پزشک در کنار وجود کادر پزشکی مجرب، در کلینیک معتبر دارد. موها جز حساس‌ترین بخش‌های بدن هستند که باید در انتخاب پزشک برای انجام کاشت مو طبیعی دقت کرد.

به این منظور بهترین کلینیک پوست و مو زیبایی که در تهران، سعادت آباد، واقع شده است؛ توسط دکتر شهلا اعلا اداره می‌شود. کلینیک زیبایی پرنیان نو زیر نظر دکتر متخصص شهلا اعلا، تعداد بسیاری مشاور حرفه‌ای و آگاه در خصوص کاشت مو، بهترین امکانات را برای انجام هرچه بهتر این عمل برای مراجعین فراهم کرده‌اند. شما با برقراری ارتباط با مشاورین کلینیک زیبایی پرنیان نو می‌توانید مشاوره کامل و جامعی در خصوص انجام این عمل دریافت کنید.

فرم مشاوره رایگان را پر کنید
می توانید چند خدمت انتخاب کنید

پاسخ تخصصی دریافت کنید