صفحه اصلی / کاشت مو / بهترین روش کاشت ریش | عوارض کاشت ریش و سبیل | کاشت ریش در تهران
۶ دقیقه
کاشت ریش و سبیل

بهترین روش کاشت ریش | عوارض کاشت ریش و سبیل | کاشت ریش در تهران

آنچه می خوانید...

اکثر مردان ریش و سبیل را نشانه مردانگی و ویژگی های مردانه مد روز می دانند. امروزه بسیاری از مردان به دلایل زیبایی شناختی یا فرهنگی آرزو می کنند ریش زیبایی داشته باشند یا با افتخار از موهای خود استفاده کنند. اما وقتی صحبت از مو می شود، برابری مردانه وجود ندارد. به دلیل ژنتیک، جراحی، سوختگی یا آسیب های دیگر، مردان ممکن است از موهای نازک یا کم پشت صورت رنج ببرند. در گذشته، هیچ گزینه ای برای اصلاح این موضوع وجود نداشت، اما با پیشرفت تکنولوژی کاشت مو، کلینیک پرنیان نو می تواند موهای صورت کامل، ضخیم و طبیعی را با کاشت موی صورت به شما ارائه دهد.

کاشت ریش چیست و چگونه انجام می شود؟

کاشت ریش یک عمل جراحی است که مو را از یک ناحیه از بدن گرفته و به صورت انتقال می دهد تا رشد دائمی مو ایجاد شود. افرادی که کاشت ریش را انتخاب می‌کنند اغلب تصمیم به انجام این کار می‌گیرند، زیرا می‌خواهند موهای صورتشان پرتر باشد، اما نمی‌توانند به تنهایی آن‌ها را رشد دهند.

مانند سایر روش های کاشت مو، کاشت موی ریش نیز یک فرآیند چند مرحله ای است. اولین قدم این است که جراح موها را از ناحیه اهداکننده بدن برداشت کند. پشت و کناره های پوست سر محل های معمول برداشت هستند.

از آنجایی که خطر بزرگی وجود دارد که سیستم ایمنی موهای فرد دیگری را پس بزند، باید از کاشت موهای صورت بدن خود در طول کاشت ریش استفاده کنید. بعلاوه، موهای بدن شما بهترین تطابق خواهند بود و بسیار طبیعی به نظر می رسند. اگر موهای کافی در طرفین یا پشت سر خود ندارید، جراح ممکن است برداشت فولیکول های مو را از ناحیه دیگری از بدن توصیه کند.

بخش دوم کاشت موی صورت شامل کاشت موی اهداکننده توسط جراح بر روی صورت است. محل دقیق پیوند به اهداف شما بستگی دارد. اگر قبلاً مقداری موی صورت دارید، ممکن است بخواهید تکه هایی را پر کنید. افرادی که موهای صورتشان کم یا اصلاً وجود ندارد ممکن است بخواهند به گونه ها، لب بالایی و چانه خود مو اضافه کنند.

در طول کاشت ریش، جراح معمولاً از یکی از دو روش استفاده می‌کند: استخراج واحد فولیکولی (FUE) یا پیوند واحد فولیکولی (FUT). هر تکنیک جراحی مزایا و معایب خود را دارد. جراح شما هر روشی را با شما بررسی می‌کند و به شما می‌گوید کدام روش را بر اساس اهداف و نیازهای موی شما توصیه می‌کند.

نتایج کاشت موی صورت دائمی است. هنگامی که مو شروع به رشد کرد، شما آزاد هستید که ریش جدید خود را هر طور که می خواهید حالت دهید. این همچنین به این معنی است که اگر تصمیم بگیرید که می‌خواهید هر چند وقت یکبار اصلاح کنید و صورت صافی داشته باشید، می‌توانید آن را کاملا اصلاح کنید.

مزایای کاشت ریش

کاشت ریش می تواند موهای صورت مرد را تقویت کند، ریش موجود او را پرپشت کند یا تکه های طاس را پر کند. ظاهری طبیعی و دائمی برای بیماران به ارمغان می‌آورد که به خوبی با بافت و الگوی موهای طبیعی آنها در سایر نواحی صورتشان همخوانی دارد. مردانی که اصلا مو صورت ندارند (از جمله بیماران تراجنسیتی FTM) می توانند ریشی متناسب با ترجیحات منحصر به فرد خود داشته باشند.

پس از انجام پیوند ریش، مردان اغلب احساس مردانگی و اعتماد به نفس بیشتری دارند. از آنجایی که هر مردی اهداف زیبایی شناختی متفاوتی دارد، دکتر شهلا علا روش های کاشت ریش سفارشی را برای هر بیمار ایجاد می کند. او می‌تواند موها را پیوند بزند تا ریش، سبیل، بزی کامل یا جوش‌های کناری ایجاد کند یا به سادگی با استفاده از موهای اهداکننده خود، نواحی ریش را پر کند.

ریکاوری و مراقبت های پس از آن

روند بهبودی پس از جراحی کاشت مو تقریباً یک هفته طول می کشد. بیماران باید تمام دستورالعمل های مراقبت های بعدی را برای ارتقای نتایج بهینه و جلوگیری از عوارض دنبال کنند. حتی اگر بیماران تورم و چند عارضه جانبی دیگر را تجربه کنند، بسیاری از آنها می توانند روز بعد از عمل به کار و سایر فعالیت های غیر شدید بازگردند. به زودی پس از دوره نقاهت، واحدهای فولیکولی پیوند شده شروع به ریزش خواهند کرد. این کاملاً طبیعی است – فولیکول‌ها دچار شوک می‌شوند و بلافاصله رشد موی جدیدی تولید نمی‌کنند.

رشد مجدد مو معمولاً حدود چهار تا شش ماه شروع می شود. موهای کاشته شده را می توان مانند سایر موهای صورت درمان کرد و اجازه داد رشد کنند یا به صورت دلخواه کوتاه یا تراشیده شوند. اکثر بیماران از تراکم اولیه یک روش راضی هستند، اما یک روش لمسی ثانویه را می توان پس از ۱ سال برای ایجاد تراکم بیشتر انجام داد.

مردان باید منتظر بمانند تا پس از جراحی پیوند ریش، اصلاح را از سر بگیرند تا زمانی که دکتر بارد نشان دهد که انجام این کار بی خطر است. بیماران می توانند موهای صورت خود را هر طور که می خواهند پس از حدود ۲ هفته پس از جراحی کوتاه کنند. اما ممکن است لازم باشد یک ماه کامل منتظر بمانند تا به آنها اجازه داده شود تا اصلاح را از سر بگیرند. اصلاح قبل از زمان توصیه شده می تواند باعث رشد گرافت ها در جهت اشتباه یا کنده شدن آنها شود.

بیماران باید صورت خود را در پنج روز اول پس از عمل خشک نگه دارند. این اجازه می دهد تا پیوندها به درستی تنظیم شوند. با بهبود برش های صورت، پوسته های ریزی در اطراف موهای پیوند شده ایجاد می شود. پماد آنتی بیوتیک موضعی در ناحیه اهداکننده چه از روش نواری یا FUE استفاده شده باشد استفاده می شود. سپس به بیماران نشان داده می شود که چگونه بعد از ۵ روز صورت را به آرامی با آب و صابون خیس کنند و شروع به برداشتن پوسته ها کنند.

اثرات جانبی

عوارض جانبی پس از پیوند ریش ممکن است. جای زخم و عفونت دو خطر بزرگ پیوند ریش هستند. بیماران ممکن است تورم را در طول دوره نقاهت تجربه کنند، اما معمولاً طی چند روز کاهش می یابد. همچنین ممکن است کمی سفتی در ناحیه اهداکننده و پیوند احساس کنید.
اگر تورم دارید، سعی کنید از کمپرس سرد روی آن ناحیه استفاده کنید تا به کاهش هر گونه ناراحتی کمک کنید. از آنجایی که خیس نشدن ناحیه مهم است، حتما از کمپرس خشک استفاده کنید. برای جلوگیری از کنده شدن موهای پیوند شده با ناحیه مورد نظر ملایم باشید.
یک مسکن می تواند به کاهش هر گونه ناراحتی یا سفتی که بعد از جراحی احساس می کنید کمک کند. از جراح خود بپرسید که چه دارویی را توصیه می کند یا می تواند برای شما نسخه بنویسد. تا زمان بهبودی کامل باید از مصرف برخی از داروهای بدون نسخه و تجویزی خودداری کرد.
عوارض جانبی شدیدتری ممکن است پس از پیوند ریش رخ دهد، اما بسیار نادر است. پیروی دقیق از دستورالعمل های جراح می تواند به شما در کاهش خطر عوارض جانبی شدیدتر کمک کند. کار با یک جراح بسیار ماهر کاشت مو مانند دکتر شهلا علا خطر و عوارض جانبی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

کاشت ابرو

کلینیک پرنیان نو

به مدیریت دکتر شهلا علاء دارای بورد تخصصی ناسیونال در زمینه کاشت مو و لیزر و تعدادی مشاورین ورزیده و آگاه بوده و منحصراً برای کار تخصصیکاشت موی طبیعی درقلب شهر تهران (پایتخت کشور ایران) مشغول خدمت رسانی به مراجعین محترم می باشند. تخصص منحصر به فرد دکتر علا بوجود آوردن موهایی با نما و ظاهر کاملاً طبیعی برای شما است و در این زمینه تمامی هنر و تکنولوژی روز دنیا را بکار می بندد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *