صفحه اصلی / مزوتراپی مو و صورت / مزوتراپی مو | آیا مزوتراپی باعث رویش مجدد مو میشود؟
۸ دقیقه
مزوتراپی مو

مزوتراپی مو | آیا مزوتراپی باعث رویش مجدد مو میشود؟

آنچه می خوانید...

مزوتراپی مو ترجیح داده شده ترین روش درمانی در سال های اخیر بوده است. همه دوست دارند موهایشان مرتب و زیبا باشد. برای دستیابی به ظاهر مطلوب، از انواع مختلفی از محصولات مراقبتی استفاده می شود. مانند بدن ما، موهای ما نیز به طور مرتب به ویتامین ها و مواد معدنی نیاز دارند. مزوتراپی مو یک روش درمانی است که با تزریق مخلوطی از ویتامین ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه به پوست سر انجام می شود.

پس از انجام تزریق، مواد به راحتی در مو رسوب کرده و شروع به تغذیه فولیکول های مو می کنند. این مزوتراپی مو به طور کلی یک روش درمانی است که توسط افرادی که مشکل ریزش مو دارند ترجیح داده می شود. این روش نه تنها از ریزش مو جلوگیری می کند، بلکه موهای نازک را پرپشت می کند و به موها کمک می کند تا ظاهری شاداب و درخشان داشته باشند. افراد کمی هستند که از موهای خود راضی باشند.

کاربرد مزوتراپی مو

روش کاربرد مزوتراپی مو با میکرواینجکشن انجام می شود. مکمل های ویتامین و مواد معدنی مورد استفاده برای مزوتراپی مو را می توان به عنوان یک روش تک به تک برای رشد و نمو مو گفت. اسیدهای آمینه و گشاد کننده های سطح مورد نیاز برای مو مستقیماً به پوست سر تزریق می شوند و انتظار می رود که درمان موثر باشد. روش مزوتراپی به عنوان یک روش بسیار موثر برای پوست سر و مو شناخته شده است.

درمان های زیبایی بسیاری برای رفع مشکلات مو وجود دارد. مزوتراپی مو نیز یکی از محبوب ترین و مدرن ترین روش های درمان مو بوده است. با استفاده از این نرم افزار، لامپ های غیر فعال در پوست سر بیدار شده و تغذیه فولیکول های مو فراهم می شود. علاوه بر این موارد، استفاده از این مزوتراپی مو برای مشکلات شوره سر نیز نتایج خوبی به همراه خواهد داشت.

مزوتراپی مو یک روش درمانی است که باید توسط متخصص مجرب انجام شود. فردی بدون تجربه نمی تواند این درمان را انجام دهد. استفاده از ویتامین ها و مواد مغذی لازم برای موهای سالم و رشد سریع موها به کمک تزریق به پوست سر است. اینکه چه دارویی به پوست سر بیمار تزریق شود، بسته به مشکلی که فرد تجربه می کند، توسط پزشک تصمیم می گیرد.

مزوتراپی مو در کلینیک پرنیان

برای تماشای ادامه ویدیو ها به اینستاگرام کلینیک پرنیان نو مراجعه کنید.

مزوتراپی

مزوتراپی مو در چه شرایطی قابل انجام است؟

موقعیت هایی که مزوتراپی مو راه حل هایی را ارائه می دهد، برخی از مشکلات مو هستند که امروزه تقریباً همه آنها را تجربه می کنند. رایج ترین این موقعیت ها تلاش برای مقابله با مشکل ریزش مو است. مشکل شوره سر یکی از شایع ترین شکایات مردان است تا زنان. با مزوتراپی مو می توان ظاهر شوره سر را از بین برد. با روش مزوتراپی مو می توان برخی از مشکلات پوست سر به دلیل حجم نداشتن مو، خراشیدگی یا خشکی پوست سر، افزایش شکنندگی مو و تحلیل رفتن غدد چربی را برطرف کرد.

مقالات دیگر: بوتاکس

چه نوع تغییراتی پس از مزوتراپی مو رخ می دهد؟

پس از مزوتراپی مو، موهای بیمار ظاهر کاملا سالمی پیدا می کند. با تزریق اجزای مفید به پوست سر، تغییرات جدی در پوست و موی فرد مشاهده می شود. در نتیجه مزوتراپی مو، بیمار از مشکل ریزش مو خلاص می شود و موهای قوی تری دارد. فعالیت غدد چربی در پوست سر کاهش می یابد و در نتیجه مو ظاهر حجیم تری پیدا می کند. مشکل شوره سر برطرف می شود. در حالی که مو ظاهری قوی پیدا می کند، درخشندگی و صافی در بالاترین سطح قرار دارد. ممکن است فرد هنگام شانه زدن موهای خود احساس سبکی کند.

فرآیند آماده سازی مزوتراپی مو چگونه است؟

هنگام آماده شدن برای مزوتراپی مو، ابتدا تصمیم گرفته می شود که کدام ماده مفید را به بیمار تزریق کنیم. زیرا متخصصین برای هر بیمار به طور جداگانه مخلوطی از عناصر مفید تهیه می کنند و در یک سرنگ ۲ تا ۶ ماده موثره مخلوط می شود. عناصری که متخصصان ابتدا به سراغ آن می روند ویتامین های گروه B هستند. این ویتامین ها متابولیسم طبیعی را فراهم می کنند. همچنین در رشد و بازسازی مو بسیار موثر است.

تزریق مس و روی به پوست سر به بازیابی استحکام ساختار مو کمک می کند. این مواد به افرادی که مشکل ریزش مو دارند تزریق می شود. ماده ای که رشد مو را تسریع می کند اسید هیالورونیک است. به خصوص از آنجایی که اسیدهای آمینه اساس مو هستند و به الیاف کراتین کمک می کنند، آنها جای خود را در بین مواد فعال مخلوط می گیرند.

مزوتراپی مو

با تزریق کوآنزیم به پوست سر، ساختار مو بهبود یافته و موها حجیم تر و پرانرژی می شوند. اگر مخلوط های ساخته شده با این مواد، مشکل بیمار را حل کند، مزوتراپی مو با استفاده از ماده موثره ماینوکسیدیل امتحان می شود. با این حال، از آنجایی که این دارو بسیار خطرناک است، ممکن است برخی از عوارض جانبی را در فرد ایجاد کند.

کوکتل های آماده ای برای درمان وجود دارد که به تامین مواد معدنی ضروری مو کمک می کند. متخصص مراقبت های بهداشتی وضعیت بیمار را ارزیابی می کند و مناسب ترین کوکتل را انتخاب می کند. فروش این گونه داروها در داروخانه یا جاهای دیگر اکیدا ممنوع است و فرد نمی تواند به تنهایی خرید و درخواست کند. برای این داروها که فقط در مراکز درمانی رایج است می توان از متخصص زیبایی اطلاعات گرفت.

مقالات دیگر: کاشت مو

هدف از استفاده از کوکتل های آلوپاتیک و هومیوپاتی در مزوتراپی مو چیست؟

استفاده از کوکتل در مزوتراپی مو روشی است که به نوعی موها را درمان می کند. کوکتل آلوپاتیک یک روش درمانی بوده است که تأثیری را که فرد فوراً متوجه آن می شود را نشان می دهد. کوکتل هومیوپاتی به مو کمک می کند تا خود را بهبود بخشد. اثر طولانی مدت با استفاده از این دو کوکتل برای مزوتراپی مو حاصل می شود. عناصر گیاهی ایجاد شده با محلول آبی بدون استفاده از روغن و اجزای شیمیایی به لطف کوکتل ها ترکیب می شوند.

پس از اعمال این درمان، بدن به پتانسیل خود پی برده و فعال می شود. علاوه بر اینکه موها را زیبا می کند، می تواند به عنوان یک روش درمانی مناسب برای افرادی که مشکوک به هر مشکلی در بدن خود هستند، ارائه شود. مزوتراپی مو با استفاده از برخی ابزارها در زیر پوست مواد موثره اعمال می شود. پس از این استفاده ممکن است برخی عوارض جانبی بسته به آستانه درد فرد ایجاد شود. برای استفاده از مزوتراپی به سرنگ هایی با سوزن های ظریف طراحی شده خاص نیاز است. روش های درمانی تزریقی بدون درد دیده می شوند، اما مدت زمان این کاربردها طولانی تر است. برخی از افراد ممکن است در پشت سر و گوش خود احساس ناراحتی کنند. اما این درد زیاد دوام نمی آورد.

درمان مزوتراپی مو یک روش دردناک است؟

احساس درد در حین مزوتراپی مو کاملا طبیعی است. درد یکی از معایب مزوتراپی است. با این حال، آستانه درد فرد عاملی است که بر این وضعیت تأثیر می گذارد. برخی از افراد ممکن است درد زیادی را احساس کنند زیرا بسیار حساس هستند، در حالی که برخی دیگر ممکن است ناراحتی خفیفی را احساس کنند. پشت سر و ناحیه گوش حساس ترین نواحی به تزریق هستند.

به لطف بی حسی موضعی که قبل از مزوتراپی مو روی خط موی پیشانی اعمال می شود، فرآیند مزوتراپی کاملاً بدون درد است. تنها درد خفیفی در ناحیه ای که بی حسی موضعی اعمال می شود وجود دارد. بنابراین، این یک روش بسیار راحت است.

بنابراین وقتی درد احساس می شود بیشتر در این نواحی است. پس از انجام مزوتراپی مو، برای جلوگیری از هرگونه عارضه و ناراحتی، موها نباید شسته شوند. بیمار به مدت ۴ روز نمی تواند هیچ آبی را لمس کند. انجام مزوتراپی مو در دوره هایی که خانم ها پریود هستند توصیه نمی شود. دلیل این امر این است که زنان در این دوران درد بسیار بیشتری را احساس خواهند کرد.

مزیت های مزوتراپی مو چیست؟

مزایای مزوتراپی مو برای فرد بسیار زیاد است. یادگیری مزایا و معایب درمان قبل از انجام عمل باعث هوشیاری فرد می شود. مهمترین مزیت مزوتراپی مو، تزریق اجزای مفید به فولیکول های مو از طریق تزریق است. هیچ ماده آرایشی نمی تواند جزئی را به فولیکول های مو برساند. مزیت دیگر مزوتراپی مدت زمان آن است.
زیرا هر برنامه بین ۲۰ تا ۴۰ دقیقه متغیر است. معمولاً این اپلیکیشن چندین بار در هفته برای فرد انجام می شود، اما باید توجه داشت که ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد. برای افرادی که پوست سرشان وضعیت بسیار بدی دارد، فرآیند بازسازی پوست آغاز می شود. با داروی تزریقی تمرکز دقیق مشکل مشخص می شود و روی این نقطه عمل می کند.
اگر برنامه توسط پزشک متخصص انجام شود، فوکوس قرار می گیرد و این کمک می کند که اثر سریعتر خود را نشان دهد. بیمار بعد از اولین استفاده تفاوت قابل مشاهده را احساس می کند. روز به روز دیده می شود که موها احیا می شوند و ظاهری سالم پیدا می کنند. نتایج جدی قابل توجهی را می توان تنها در یک ماه به دست آورد.

کاشت ابرو

کلینیک پرنیان نو

به مدیریت دکتر شهلا علاء دارای بورد تخصصی ناسیونال در زمینه کاشت مو و لیزر و تعدادی مشاورین ورزیده و آگاه بوده و منحصراً برای کار تخصصیکاشت موی طبیعی درقلب شهر تهران (پایتخت کشور ایران) مشغول خدمت رسانی به مراجعین محترم می باشند. تخصص منحصر به فرد دکتر علا بوجود آوردن موهایی با نما و ظاهر کاملاً طبیعی برای شما است و در این زمینه تمامی هنر و تکنولوژی روز دنیا را بکار می بندد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *