صفحه اصلی / لیزر زیبایی و موهای زائد / لیزر موهای زائد | فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد | لیزر موهای زائد در تهران
۶ دقیقه
لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد | فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد | لیزر موهای زائد در تهران

آنچه می خوانید...

همگی ما آرزوی پوست بدون مو و صافی داریم، اما هیچکس نمی تواند که هر چند روز یکبار، وقت زیادی به اصلاح، اپیلاسیون و وکس موها اختصاص دهد. روش های زیادی برای رفع موهای اضافی و زائد وجود دارند، اما این روش ها موقتی هستند و بعد از مدت زمان کوتاهی دوباره موهای زائد رشد می کنند. بهترین روش برای رفع موهای زائد، لیزر موهای زائد می باشد. دستگاه لیزر، یک وسیله الکترونیکی می باشد که در آن در اثر برخورد فوتون های با انرژی بیشتر با فوتون های دیگر، پرتو بسیار شدیدی از نور تک رنگ ایجاد می شود.

این پرتوها انرژی بسیار زیادی دارند. در واقع پرتوی لیزر از نور متمرکز و بسیار قوی تشکیل شده است. لیزرها کاربرد های زیادی دارند و از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. از لیزرها در نقشه برداری، ارتباطات، صنعت و در طیف گسترده ای از برنامه ها استفاده می کنند. لیزرهای مخصوص پزشکی تحت عنوان لیزر موهای زائد طراحی شده است و استفاده از آن برای پوست بی خطر می باشد.

مراحل رشد مو

رشد مو ۳ مرحله دارد. جهت آگاهی از عملکرد لیزر، باید این مراحل را شناسایی کرد. موهای بدن برخلاف تصور مردم، به طور همزمان رشد نمی کنند. رشد مو دارای ۳ مرحله مختلف می باشد. گاهی اوقات ممکن است موم کنید ولی بعد از گذشت چند روز، دوباره مو شروع به رشد می کند. در واقع این موهای تازه رشد کرده، همان مویی نیست که آن را با موم حذف کردید، بلکه این موها از فولیکول های دیگری می باشند که در مراحل دیگری از رشد قرار دارند.

  • اولین مرحله رشد موها، آناژن می باشد. در این مرحله لامپ( کف فولیکول مو ) به درم متصل شده و از طریق پاپیلای پوستی، خون آن تامین می شود. مرحله آناژن، مرحله رشد فعال می باشد.
  • مرحله بعدی کاتاژن می باشد. کاتاژن مرحله انتقال می باشد. در این مرحله فولیکول مو می میرد.
  • مرحله نهایی تلوژن می باشد. مرحله تلوژن مرحله استراحت می باشد. در این مرحله آناژن غیر فعال است و موها می توانند به آسانی از بین بروند.

مقالات دیگر: بوتاکس

عملکرد لیزر ها چگونه است؟

این لیزر ها، با تبدیل پرتوی لیزر به گرما فعالیت می کنند. با تابیدن نور به پوست، پرتو به رنگدانه ها می تابد. رنگدانه های تیره نور تابیده شده را جذب می کنند و می توانند آن را به گرما تبدیل کنند. گرمای تولید شده روی فولیکول های مو اثر می گذارد و از رشد آنها جلوگیری می کند.
در قسمت لامپ فولیکول ها اکسیژن و خون جهت رشد فراهم می گردد. برای از بین بردن فولیکول مو، باید این قسمت تخریب شود. همچنین علاوه بر این، باید سلول های بنیادی نیز نابود شوند. سلول های بنیادی مسئول بازسازی مو هستند. برای انجام این کارها، نیاز به دمای ۷۰ درجه سانتیگراد می باشد. موهای ضخیم تر و تیره تر، رنگدانه ی بیشتری دارند و موجب جذب نور بیشتر می شوند.
بنابراین باید قبل از لیزر، موهای خود را موم نکنید یا پاکسازی نکنید، چون در پوست مویی وجود نداشته باشد، دیگر نمی توان لیزر انجام داد. بنابراین با ساطع شدن نور، توسط رنگدانه مو جذب می شوند. از طریق عبور از مو، به گرما تبدیل می شوند. به این شیوه مو از بین می رود و دیگر رشد نمی کند.

آیا لیزر دائمی است؟

چند عامل وجود دارد که بر دائمی بودن لیزر تاثیر می گذارد. اولا شما باید بدانید که فقط موهایی که در مرحله آناژن هستند، با لیزر رفع می شوند، اما همگی موها که همزمان در مرحله آناژن نیستند. معمولا در هر زمان مشخصی حدود ۲۰ تا ۴۰ درصد موهای روی بدن در مرحله آناژن یا رشد هستند و بقیه موها در مراحل دیگر هستند. به همین دلیل برای لیزر موهای زائد، به یک دوره درمانی نیاز است.

معمولا درمان ها برای بدن هر ۸ هفته و برای صورت هر ۴ هفته نیاز است. همچنین موهایی که رنگدانه ندارند، با لیزر رفع نمی شوند. در موهای قرمز، بلوند، خاکستری و سفید، رنگدانه ای تیره برای جذب نور وجود ندارد. بنابراین باید بدانید موهای غیر مشکی، برای همیشه رفع نخواهند شد، چون در این موها گرمای کافی برای از بین بردن مو تبدیل نمی شود. به همین دلیل موهای ملایم تر و ریزتر، قابل رفع با لیزر نیستند چون رنگدانه کمتری دارند.

مقالات دیگر: هایفوتراپی

لیزر

در موهای تیره تر و ضخیم تر، به دلیل وجود رنگدانه مشکی بیشتر، گرمایی حدود ۷۰ درجه سانتیگراد تبدیل می شود و موجب از بین رفتن ریشه های مو می شوند. در غیر اینصورت به طور موثری فولیکول های مو از بین نمی روند و فقط به مو آسیب می زنند و موجب رشد کندتر مو می شوند. عامل دیگری که تاثیر دارد، رنگ پوست می باشد. بهتر است که پوست شما تا حدی روشن باشد، چون در صورت برنزه کردن و تیره شدن، احتمال سوختگی پوست شما بیشتر است.

عوارض جانبی

لیزر موهای زائد موجب تحریک پوست می شود. حتی با استفاده دقیق تر از لیزر، این سوزش جزئی پوست بیشتر می شود. سوزش پوست در لیزر با سوختگی آفتاب متفاوت است، چون در این روش مقدار مشابهی از نور و گرما متمرکز شده، به لایه ی بالایی پوست تابانده می شود.

این تحریک پوست، پس از چند درمان، وضعیت آن بدتر می شود. برای تسکین موقت تحریک پوست، بعد از لیزر می توانید از کیسه های یخ استفاده کنید. حتی گاهی اوقات متخصصان با استفاده از بی حسی موضعی، این درد را کاهش دهند. سعی کنید برای لیزر موهای زائد به مراکز درمانی معتبر مراجعه کنید، چون عوارض آن بستگی به مهارت و تجربه متخصص ها دارند.

تعداد جلسات لیزر

تعداد جلسات لیزر موهای زائد متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. به نوع مو، نوع پوست و نوع لیزر بستگی دارد. تعداد جلسات آن از ۵ تا ۱۲ جلسه متغیر است. نتایج آن هم در افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است. لیزر رشد موها را به مقدار خیلی قابل توجهی کند می کند و در آینده رشد خیلی کمی دارند. پس از سری اول درمان، گاهی اوقات لازم می باشد سالی یکبار مراجعه کنید. در کل هم نتایج آن، بستگی به لیزر، پوست و موی شما دارد. در رابطه با نتایج و تعداد جلسات آن، می توانید با یک متخصص خوب صحبت کنید.

کاشت ابرو

کلینیک پرنیان نو

به مدیریت دکتر شهلا علاء دارای بورد تخصصی ناسیونال در زمینه کاشت مو و لیزر و تعدادی مشاورین ورزیده و آگاه بوده و منحصراً برای کار تخصصیکاشت موی طبیعی درقلب شهر تهران (پایتخت کشور ایران) مشغول خدمت رسانی به مراجعین محترم می باشند. تخصص منحصر به فرد دکتر علا بوجود آوردن موهایی با نما و ظاهر کاملاً طبیعی برای شما است و در این زمینه تمامی هنر و تکنولوژی روز دنیا را بکار می بندد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *