صفحه اصلی / مقالات / سابسیژن | مراقبت های بعد از سابسیژن | سابسیژن اسکار آکنه | سابسیژن برای جای جوش
۵ دقیقه
سابسیژن

سابسیژن | مراقبت های بعد از سابسیژن | سابسیژن اسکار آکنه | سابسیژن برای جای جوش

آنچه می خوانید...

سابسیژن، مخفف “جراحی بدون برش زیر جلدی”، یک روش جراحی ایمن و ساده برای درمان اسکارهای آکنه است. این اسکارهای فرورفته توسط رشته های فیبروتیک ایجاد می شوند که پوست را به سمت پایین می کشند و فرورفتگی های ناخوشایندی ایجاد می کنند. یک سوزن زیرپوستی از طریق پوست وارد می‌شود، که سپس با حرکتی شبیه فن به موازات پوست به جلو و عقب حرکت می‌کند. این باعث شکسته شدن رشته های فیبروتیکی می شود که اسکار را به بافت زیر جلدی زیرین نگه می دارد. با تشکیل کلاژن جدید، فرورفتگی ها افزایش می یابد و صافی کلی پوست بهبود می یابد.

سابسیژن چیست؟

بسته به نوع اسکار آکنه، روش‌های مختلفی برای درمان اسکار آکنه وجود دارد. سابسیژن یک درمان خاص اسکار آکنه است که به نوع اسکار آکنه می پردازد. به طور موثر برای درمان اسکارهای غلتشی استفاده می‌شود، اما همچنین می‌تواند ظاهر اسکارهای جعبه‌ای را به میزان متوسطی بهبود بخشد و به حداقل ظاهر اسکار یخ را بهبود بخشد.

سابسیژن اسکار آکنه تکنیکی است که در آن از یک ابزار نوک تیز برای “تجزیه” یا شکستن بافت اسکار سفت که لایه بالایی پوست را به لایه های زیرین آن متصل می کند، استفاده می شود. این تکنیک شامل حرکات جارویی دقیق یک ابزار نوک تیز است تا پوست بالایی را از بسته شدن در زیر آزاد کند.

مواد پرکننده، معروف به اسید هیالورونیک، نیز می‌تواند به طور همزمان برای پر کردن موقت فضاهای باز شده تزریق شود، در حالی که منتظر بمانید تا بدن در نهایت کلاژن خود را برای پر کردن شکاف‌ها ایجاد کند. اسید هیالورونیک تزریقی به تحریک بدن برای تولید کلاژن بیشتر کمک می کند.

مقالات دیگر: PRP موی سر

مزایای سابسیژن نسبت به سایر درمان های اسکار آکنه چیست؟

سابسیژن اغلب درمان ترجیحی برای اسکارهای عمیق آکنه است. میکرونیدلینگ، یکی دیگر از درمان های رایج برای اسکار آکنه، تنها چند میلی متر به زیر سطح پوست نفوذ می کند. سابسیژن را می توان بر روی تمام رنگ های پوست انجام داد، بر خلاف درمان های لیزری خاص برای اسکار آکنه.

روش کار چگونه است؟

کرم بی‌حس کننده به مدت تقریباً ۳۰ تا ۴۰ دقیقه روی ناحیه مورد درمان اعمال می‌شود. سپس تزریق لیدوکائین به محل اضافه می شود تا اطمینان حاصل شود که روش نسبتاً بدون درد است. سوزن در مجاورت محل وارد می شود، سپس یک حرکت جاروب و بادکش در زیر اسکارهای فرورفته انجام می شود. لیدوکائین به طور همزمان برای افزایش فضای بین لایه های پوست و در عین حال کاهش درد آزاد می شود.

مراقبت های بعد از سابسیژن چیست؟

بیماران با باندهایی که نواحی درمان را می پوشانند به خانه فرستاده می شوند. کبودی و تورم جزئی وجود خواهد داشت که برطرف می شود. محل ها باید روزانه تمیز شوند تا خطر عفونت به حداقل برسد. داروهای مسکن بدون نسخه برای هر دردی توصیه می شود. بسیار مهم است که ناحیه درمان تا چند روز آینده پس از لیزر در معرض نور خورشید قرار نگیرد. استفاده از SPF50 توصیه می شود.

چه تعداد درمان توصیه می شود؟

اکثر بیماران می توانند با ۲-۳ جلسه به فاصله ۳-۴ هفته به نتایج مطلوب دست یابند. گاهی اوقات حتی جلسات اضافی برای دستیابی به بهترین نتیجه زیبایی لازم است. بیماران همچنین ممکن است سابسیژن را با سایر درمان های اسکار آکنه ترکیب کنند. اگر بیش از یک ناحیه نیاز به درمان داشته باشد، بیماران ممکن است برای به حداقل رساندن عوارض جانبی یک ناحیه را در یک زمان درمان کنند.

مقالات دیگر: هایفوتراپی

آیا سابسیژن اسکار آکنه درد دارد؟

قبل از عمل از کرم بی حس کننده موضعی استفاده می شود. با بی حسی مناسب، این روش بدون درد است. ممکن است در چند روز پس از عمل مقداری ناراحتی و تورم خفیف وجود داشته باشد، اما در صورت نیاز می توان به راحتی با داروهای مسکن بدون نسخه کنترل کرد.

سابسیژن

آیا سابسیژن اسکار آکنه برای من مناسب است؟

سابسیژن اسکار آکنه ممکن است مناسب ترین روش برای هر بیمار مبتلا به اسکار آکنه نباشد. روش‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند به کاهش ظاهر اسکار آکنه مانند لیزر درمانی و میکرونیدلینگ کمک کند. گاهی اوقات، از یک رویکرد ترکیبی برای بهترین نتیجه استفاده می شود. در طول مشاوره، دکتر تزو سابقه پزشکی شما را بررسی می‌کند، ویژگی‌های فردی اسکارهای آکنه شما را بررسی می‌کند و یک برنامه درمانی سفارشی برای اسکار آکنه ایجاد می‌کند.

چه چیز دیگری می تواند به اسکار آکنه کمک کند؟

سابسیژن اغلب در کنار سایر درمان های پزشکی برای کاهش ظاهر اسکار توصیه می شود. این درمان ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • رتینوئیدهای موضعی: این کرم‌های تجویزی که حاوی ویتامین A هستند، می‌توانند به صاف کردن ظاهر جای زخم کمک کنند.
  • میکرونیدلینگ: این روش در مطب از سوزن های ریز برای تحریک تولید کلاژن استفاده می کند.
  • درم ابریژن: این تکنیک شامل استفاده از یک برس سیمی برای لایه برداری بالای لایه پوست شما است. روی اسکارهای کم عمق بیشترین تاثیر را دارد.
  • لیزر درمانی: این درمان شامل استفاده از لیزر برای برداشتن بالاترین لایه پوست و التیام جای زخم است.
  • لایه برداری شیمیایی: لایه برداری شیمیایی همچنین با از بین بردن لایه بالایی پوست، جای زخم را بهبود می بخشد.

عوارض جانبی سابسیژن چیست؟

خطر نسبتاً کمی تغییر رنگدانه پوست و تغییر رنگ از جمله هیپوپیگمانتاسیون (روشن تر از رنگ پوست) یا هایپرپیگمانتاسیون (تیره تر از رنگ پوست) وجود دارد. این تغییرات گذرا هستند و با گذشت زمان برطرف می شوند.

کاشت ابرو

کلینیک پرنیان نو

به مدیریت دکتر شهلا علاء دارای بورد تخصصی ناسیونال در زمینه کاشت مو و لیزر و تعدادی مشاورین ورزیده و آگاه بوده و منحصراً برای کار تخصصیکاشت موی طبیعی درقلب شهر تهران (پایتخت کشور ایران) مشغول خدمت رسانی به مراجعین محترم می باشند. تخصص منحصر به فرد دکتر علا بوجود آوردن موهایی با نما و ظاهر کاملاً طبیعی برای شما است و در این زمینه تمامی هنر و تکنولوژی روز دنیا را بکار می بندد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *