کلنیک زیبایی پرنیان نو

تزریق چربی

امروزه با پیشرفت علم روش‌های جدیدی برای تزریق چربی ابداع می‌شود  تا سطح کیفی نتیجه نهایی را بالاتر برده و عارضه‌های این اقدام زیبایی را کاهش دهند. هنگامی که چربی پوست کاهش می‌یابد، استخوان چانه نمایان شده و ممکن است باب میل برخی افراد نباشد. روش‌های نوین تزریق چربی به دلیل بروز بودن باعث شادی و جوانسازی پوست می‌شود.

تزریق یا انتقال چربی فرآیندی است که طی آن چربی از یک قسمت بدن گرفته شده و به قسمت دیگری از بدن منتقل می‌شود. هدف از این کار بهبود ظاهر ناحیه هدف است.

دکتر جراح پلاستیک در این روش ابتدا چربی را به روش لیپوساکشن از بدن خارج می‌کند، آن را با فرایندی خاص برای تزریق دوباره آماده کرده و به ناحیه هدف منتقل می‌کند.

parniannoclinic
parniannoclinic

روند تزریق چربی

۱. استخراج چربی

در این مرحله پزشک با توجه به شرایط و خواسته بیمار ابتدا محل استخراج را انتخاب می‌کند. محل استخراج باید به اندازه کافی چربی انباشته شده داشته باشد.

به‎همین دلیل شکم، باسن و ران معمولا گزینه‌های مناسبی هستند. سپس دکتر زیبایی ناحیه مورد نظر را بی‌حس می‌کند و با استفاده از تکنیک‌های خاص چربی را استخراج می‌کند. اگر حجم چربی مورد نیاز از حد خاصی بیشتر باشد، پزشک معمولا برای استخراج چربی از بیهوشی استفاده می‌کند.

۲. آماده کردن چربی برای تزریق

چربی استخراج شده برای تزریق مناسب نیست و لازم است برای آماده شدن آن مراحلی را بگذراند. طی این مراحل چربی با استفاده از دستگاه سانتریفیوژ یا روش‌های دیگر خالص می‌شود و سلول‌های مرده و مایع اضافی از آن جدا می‌شود.

۳. تزریق چربی به ناحیه مورد نظر

پزشک در آخرین مرحله میزان چربی مورد نظر را با استفاده از سرنگ‌های مخصوص به ناحیه مورد نظر که کاملا بی‌حس و استریل شده است، تزریق می‌کند. این کار به مهارت و دقت بالایی نیاز دارد.

parniannoclinic
parniannoclinic

نواحی رایج و مناسب تزریق

چربی به این دلیل که از بدن خود فرد گرفته می‌شود، سازگاری بالایی دارد و می‌توان آن را به بیشتر نواحی تزریق کرد. انتخاب آن به شرایط و خواسته خود فرد بستگی دارد. در ادامه نواحی رایجی از بدن را معرفی می‌کنیم که برای تزریق چربی مناسب هستند.

تزریق چربی به صورت لاغر

تزریق چربی زیر چشم و گونه به مقدار مناسب (بین ۱۰ الی ۱۰۰ سی سی)، از محبوب‌ترین گزینه‌های این عمل زیبایی هستند. این کار با افزودن حجم به نواحی توخالی یا چروکیده مانند ناحیه زیر چشم، ظاهر آن را جوان‌تر و شاداب‌تر می‌کند.

تزریق چربی به صورت به ترمیم جای زخم کمک می‌کند، به گونه‌ها حجم می‌دهد و حالت صورت را بهتر می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق چربی به صورت، می‌توانید از مقاله تخصصی ما در همین زمینه استفاده کنید.

تزریق چربی

 

تزریق چربی به سینه

از تزریق حجم مشخصی از چربی (بین ۲۵ الی ۴۰۰ سی سی برای هر طرف) برای افزایش حجم سینه، متقارن کردن سینه و درمان بافت‌های آسیب دیده ناشی از پرتودرمانی و ایمپلنت سینه استفاده می‌شود. تزریق به بهبود جای زخم‌های ناشی از برداشتن یا عمل سینه نیز کمک می‌کند.

تزریق چربی به باسن

از تزریق مقدار مشخصی چربی (بین ۱۰۰ الی ۳۰۰ سی سی برای هر طرف) برای افزایش حجم و خوش حالت کردن باسن استفاده می‌شود. تزریق چربی به کنار ران نیز امکان‌پذیر است و برای زیبایی اندام از آن استفاده می‌شود.

تزریق چربی به شکم

در این روش که نوعی پیکر تراشی نیز محسوب می‌شود، دکتر جراح پلاستیک چربی شکم را استخراج می‌کند و آن را به‌شکلی به شکم تزریق می‌کند که شبیه به عضلات شش تکه یا سیکس پک (Six Pack) شود.

تزریق چربی به دست

پوست دست با افزایش سن و پیری چروک می‌شود و شادابی خود را از دست می‌دهد. تزریق مقداری چربی به زیر پوست دست کمک می‌کند دست پرتر و در نتیجه جوان‌تر به نظر برسد.

parniannoclinic
parniannoclinic

جدیدترین روش های تزریق چربی

علم پزشکی در حوزه زیبایی هرروزه در حال پیشرفت است. به گونه‌ای که روش‌های متنوع و جدیدی در این راستا ابداع و به‌کار گرفته می‌شود. در زیر به شرح جدیدترین روش‌های تزریق چربی پرداخته شده است.

 1.  روش نانوفت

در روش نانوفت، بعد از اتمام کار نواحی آسیب دیده به‌خوبی و با سرعت بالایی ترمیم می‌شوند که همین امر یکی از ویژگی‌ها چشمگیر این روش است. به‌ این منظور، پزشک متخصص بافتی که دارای چربی مناسب باشد را بررسی می‌کند. سپس، پرشک با استفاده از تجهیزات مناسب  و با بی‌حسی موضوعی چربی را از آن منطقه خارج کرده و در چندین مرحله آن را فرآوری و جداسازی می‌کند تا آماده تزریق در ناحیه مورد نظر شود. درواقع با فناوری نانوفت آن را به ذرات نانو تبدیل می‌کند. از بهترین مزیت‌های این روش، جوانسازی پوست و کوتاه بودن زمان بهبودی است.

 1.  روش بایوفت

در روش بایوفت، چربی را به زیر پوست تزریق می‌کنند. بایوفت برای نقاطی از بدن به کار گرفته می‌شود که ورژش هیچ‌گونه تاثیری در افزایش حجم آن ندارد. پزشک چربی مورد نظر را در روش بایوفت از شکم، پهلو و باسن استخراج و تصفیه شده تا به چین و چروک‌ها تزریق شود. از ویژگی‌های خوب این روش، کم بودن درد، ناراحتی و هزینه کمتر نسبت به روش‌های دیگر است.

 1. روش بادی جت

تزریق چربی از طریق بادی جت مناسب افرادی است که می‌خواهند در نواحی بدن خود افزایش حجم داشته باشند. در این روش آب را از طریق کانولا به صورت ضربانی و ملایم وارد پوست می‌کنند تا چربی‌ها در ناحیه مورد نظر از بین بروند و پزشک راحت‌تر بتواند آن‌ها را استخراج کند. بعد از استخراج، چربی را در دستگاه سانتریفیوژ قرار می‌دهند تا غربال شود. سپس، آن را به ناحیه مورد نظر تزریق می‌کنند. از جمله مزیت‌های تزریق چربی به روش بادی جت، دوره نقاهت کوتاه مدت، کم بودن کبودی و تورم در ناحیه مورد نظر است.

 1. روش میکروفت

روش میکروفت برای کوچک کردن چربی‌ها به‌‌کار می‌رود. به این صورت که  از طریق ساکشن آن‌ها را به اندازه‌های کوچک در حد میلی‌متر تقسیم می‌کنند. در این اقدام زیبایی ناحیه موردنظر را به روش موضعی بی‌حس کرده و چربی را از ناحیه اهدایی استخراج می‌کنند تا به وسیله فناوری میکروفت آن را به درات بسیار کوچک تبدیل کرده و درنهایت به ناحیه مورد نظر تزریق شود. روش میکروفت به دلیل کم بودن بازه زمانی بهبود، جوانسازی، بهبود جریان خون و رفع چین و چروک پوست طرفداران بسیاری دارد.

مزایای تزریق چربی

تزریق چربی دارای مزایای متنوعی است که در زیر به شرح آن پرداخته شده است.

 • تزریق چربی به دلیل اینکه به صورت طبیعی از بدن خود فرد استخراج می‌شود، دارای حساسیت کمتری نسبت به روش‌های دیگر است؛
 • با استفاده از این روش می‌توان حجم ناحیه مورد نظر را مطابق با میل خود افزایش داد؛
 • از دیگر مزایای این تزریق می‌توان به عدم بیهوشی برای انجام فرایند اشاره کرد که ممکن است برای برخی افراد مضر باشد؛
 • تاثیر آن سریع و طولانی مدت است.

معایب تزریق چربی

تزریق چربی علاوه بر مزایا دارای معایبی نیز هست که بهتر است قبل از انجام این عمل زیبایی  آن‌ها را بدانید.

 • در برخی موارد ممکن است جلسات درمانی شما زول بکشید. مانند افزایش حجم سینه و باسن؛
 • باتوجه به اینکه تزریق چربی ماندگاری بالایی دارد و این یک مزیت عالی برای آن محصوب می‌شود؛ اما همین امر باعث افزایش هزینه نسبت به روش‌های دیگر است؛
 • فرایند استخراج ژل در این اقدام زیبایی مقداری وقت‌ گیر است.

ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

ماندگاری تزریق چربی به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهارت پزشک و رعایت تمام نکات مراقبتی که در اختیار شما قرار می‌دهد دو عامل تاثیرگذار در ماندگاری تزریق چربی است. پزشک شما باید آنقدر با مهارت باشد که استخراج ژل را با تبحر و دقت بالا انجام دهد. سپس، به بهترین شکل در ناحیه مورد نظر با سرنگ و تجهیزات مناسب تزریق کند. اگر می‌خواهید تزریق شما دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد حتما به توصیه‌های پزشک خود دقت کنید.

هزینه تزریق چربی

هزینه این تزریق با توجه به عوامل مختلف، متغییر است که می‌تواند شامل تعداد جلساند، محل انجام تزریق  و تبحر پزشک باشد. هرچقدر کلینیک زیبایی انتخابی شما معتبر و دارای تجهیزات مدرن‌تری برای انجام مراحل تزریق ژل باشد، بالطبع هزینه شما نیز افزایش خواهد یافت. به‌منظور اطلاع از قیمت‌ها، می‌توانید به همین صفحه مراجعه کنید.

بهترین کلینیک زیبایی تزریق چربی در سعادت آباد

بهترین کلینیک زیبایی تزریق چربی دارای تجهیزات مدرن و باکیفیت است تا بتواند خدمات مفیدی به مشتریان خود ارائه دهد. یک کلینیک معتبر باید از محصولات با سطح کیفی بالا برای مراجعین خود استفاده کند تا مشکلی در روند تزریق چربی یا خدمات متنوع زیبایی که به مراجعین خود ارائه می‌دهد پیش نیاید. کلینیک دکتر علا همیشه در صدد است تا کیفیت کار خود را در بالاترین سطح ممکن نگه دارد. شما عزیزان می‌توانید برای تزریق چربی به کلینیک زیبایی پرنیان نو دکتر علا مراجعه کنید.