کلنیک زیبایی پرنیان نو

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی، براساس اصول زیبایی شناختی چشم در ارتباط با ابرو و گونه‌ ها، جایگاه حیاتی در جوانسازی صورت دارد.

این روش جراحی پلک، می‌تواند ظاهر ناحیه اطراف چشم شما را بهبود بخشید. با بلفاروپلاستی پلک، افتادگی پلک شما کاهش می‌یابد و پوست اضافی پلک‌ های بالایی شما از بین می‌رود. (عمل بلفاروپلاستی پلک چیست ) سوالی که امروزه بیشتر افراد درباره آن اطلاعات کافی ندارند. برای آشنایی بیشتر با بلفاروپلاستی و هر آنچه باید راجع به آن بدانید.

parniannoclinic
parniannoclinic

عمل بلفاروپلاستی پلک

با افزایش سن، پوست به تدریج خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و کاهش خاصیت ارتجاعی، همراه با کشش ناشی از جاذبه، باعث جمع شدن و افتادگی بیش از حد پوست در پلک های بالا و پایین می شود. عمل بلفاروپلاستی را می توان روی پلک های بالایی، پلک های تحتانی یا هر دو انجام داد.

عمل بلفاروپلاستی پلک بالا

در عمل بلفاروپلاستی پلک بالا، جراح با ایجاد یک شکاف کوچک در بالای پلک (دقیقاً در جایی که پوست به‌طور طبیعی چین خورده است)، سعی می‌کند زخم را به حداقل رسانده و عمل را انجام دهد. سپس، پیش از بستن شکاف با استفاده از بخیه ‌های کوچک، بافت‌ های اضافی که باعث سنگین شدن پلک‌ ها شده‌اند را برداشت می‌کند. این بافت اضافی ممکن است شامل چربی، ماهیچه یا پوست اضافی باشد. بخیه‌ ها طراحی شده‌اند تا پس از گذشت دو هفته از جراحی، جذب یا افتادگی نمایند. عمل بلفاروپلاستی پلک بالا باعث بهبود ظاهر چشم می‌شود و برای افراد مسن، به نظر جوان‌ تر و برای افراد جوان، ظاهر جذاب‌ تری بوجود می‌آورد.

اگر چه بلفاروپلاستی در درجه اول یک عمل زیبایی است، می‌تواند میدان دید را در افرادی که افتادگی پلک ‌های بالایی آن ها مانع دید کافی می‌شود، بهبود بخشد. بلفاروپلاستی با حذف چربی سیاهی زیر چشم شمایا چروک های پنجه کلاغی را حدف نمی کند و اساسا روشی برای بهبود وضعیت پلک ها به حساب می آید. این حال جراحان می توانند عمل بلفاروپلاستی پلک را همزمان با سایر روش های جراحی صورت، مانند لایه برداری با لیزر یا لیفت ابرو انجام دهند.

عمل بلفاروپلاستی پلک پایین

عمل بلفاروپلاستی پلک پایین یک مجموعه از تکنیک‌ های جراحی است که به وسیله آن‌ ها پلک پایین بهبودی مختلف از نظر ظاهری می‌یابد. در این روش جراحی، طی مراحل مختلف، پوست یا چربی اضافی از پلک پایین برداشت می‌شود تا چین و چروک‌ های آن کاهش یابند یا حتی برطرف شوند. این روش عموماً بیشتر توسط خانم‌ ها استفاده می‌شود و به طور تقریبی ۸۵٪ آنها از نوعی از روش‌ های بلفاروپلاستی برای بهبود ظاهر پلک پایین استفاده می‌کنند.

parniannoclinic
parniannoclinic

مزایای بلفاروپلاستی

 

چشم یکی از اجزای مهم زیبایی شناسی صورت است و بلفاروپلاستی می تواند نقش مثبتی در هماهنگی اجزای صورت داشته باشد. عمل بلفاروپلاستی پلک در درجه اول با اختلالات پلک، مجاری اشکی، بینایی و زیبایی دور چشم سروکار دارد اما امروزه اکثر جراحان پلاستیک چشم جراحی های پلک با هدف زیبایی را بر اساس نیاز مراجعه کنندگان انجام می دهند. در ادامه اشاره کوتاهی درباره تعدادی از مزایای عمل بلفاروپلاستی خواهیم کرد:

خواب بهتر: یکی دیگر از مزایای بلفاروپلاستی خواب بهتر و راحت شما است. اینکه شما در میان خواب خود بیدار می‌ شوید و چشمانتان نیمه بسته است و خستگی بسیار زیادی دارد به دلیل پلک‌ های افتاده شما است.
زیبا شدن چهره: از دیگر مزایای عمل بلفاروپلاستی می‌ توان به زیبایی چهره و کم شدن زمان مورد نیاز برای زیباتر کردن اطراف چشم اشاره کرد. زمانی که شما از عمل بلفاروپلاستی استفاده می‌ کنید دیگر نیازی به تکنیک‌ های مختلف برای زیبا سازی چهره خود ندارید.
افزایش اعتماد به نفس: انجام هرگونه عمل زیبایی تاثیر زیادی در افزایش اعتماد به نفس افراد دارد. اگر شما هم حس می ‌کنید که پیر تر شده‌ اید می ‌توانید از بلفاروپلاستی برای افزایش زیبایی و اعتماد به نفس خود استفاده کنید.

فرم مشاوره رایگان را پر کنید
می توانید چند خدمت انتخاب کنید

پاسخ تخصصی دریافت کنید